Kontakt:

Centrum pečovatelské služby
F-M, příspěvková organizace
Zámecká 1266
738 01, Frýdek-Místek

IČ: 48 77 27 39


Telefon, email:

+420 558 626 481
centrum@psfm.cz


Bankovní účet:

27 - 359 195 0297 / 0100

TOPlist
- -

Pro pečující

 

Chcete pečovat o své blízké, ale nevíte jak???

I v době pandemie Covid-19 poskytuje naše Sociálně právní poradna individuální poradenství a přednášky pro pečující, protože víme, že i v době pandemie potřebujete rady, informace a pomoc při řešení různých životních situací souvisejících se zajištěním péče o své blízké.

Možná v těchto chvílích řešíte otázku, jak se postarat o partnera, maminku, otce, babičku, dědu, kteří již nejsou schopni kvůli věku, nebo zdravotním potížím se o sebe a svou domácnost postarat sami, ale nechtějí jít do sociálních zařízení, chtějí zůstat doma, protože přece „doma je doma“ ...

Možná je v době pandemie pro Vás složitější zajistit zdravotní nebo sociální služby, a tak řešíte, jak to vše zvládnout… Jak zvládnout vlastní rodinu, práci a ještě péči o své blízké, a zda to budete umět ...

Pakliže jste odhodláni svým blízkým pomoci, ale jen nevíte jak, navštivte sociálně právní poradnu, kde svou životní situaci můžete probrat, a kde Vám budou poskytnuty rady, informace a možnosti řešení jak situaci zvládnout po stránce finanční, fyzické i psychické, případně kde hledat pomoc.

Získáte informace a odpovědi na otázky týkající se řešení různých problémů souvisejících s přibývajícím věkem a zdravotními komplikacemi. Můžete využít naší půjčovnu kompenzačních pomůcek, kde Vám budou předvedeny vhodné pomůcky, které můžete využít k usnadnění sebeobsluhy i péče. Poradíme Vám jak přizpůsobit domácnost, které pomůcky zajistit, jak zažádat o sociální dávky, které sociální služby využít, jak se postarat o běžné záležitosti, jak řešit opatrovnictví, případně jiné právní záležitosti. Předvedeme ukázky zajištění péče a manipulace na lůžku, jakož i používání vhodných kompenzačních pomůcek. Vše si můžete prakticky vyzkoušet k tomuto účelu zařízené edukační místnosti, kde nechybí ani figurína, na které nacvičíte bezpečnou péči a manipulaci.

Mgr. Anna Vejmelka
Vedoucí sociálně právní poradny

Sociálně právní poradna
Zámecká 1266, Frýdek-Místek
Tel: 558 433 973, 558 433 974, 770 119 390

 

Podpůrné skupiny pro pečující

Protože víme, jak náročné je pečovat o své blízké, nabízíme i letos pečujícím účast v Podpůrných skupinách pro pečující. Vtěchto skupinách si budou moci pečující otevřeně promluvit o svých starostech a trápeních, vyměnit si své zkušenosti a získat cenné rady, informace a praktické dovednosti, které jim ulehčí náročnou péči. Podpůrné skupiny proběhnou v měsících červen až listopad, konkrétní termín schůzek bude upřesněn telefonicky dle domluvy se zájemci.

Pokud budete mít zájem, zastavte se v naší sociálně právní poradně.

Termín je nutné zdůvodu omezené kapacity domluvit předem na tel: 558 433 973, nebo 602 565 146.

Mgr. Anna Vejmelka
Vedoucí sociálně právní poradny
Centrum pečovatelské služby FM, p. o.,
Zámecká 1266, Frýdek-Místek

 

-