Pochod pro seniory

Již sedmý ročník Pochodu pro seniory 2012 byl slavnostně odstartován v pátek 14. září.

Akci každoročně organizuje Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek, příspěvková organizace a spoluorganizuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Frýdek-Místek. Akce by se neuskutečnila bez finanční podpory Statutárního města Frýdku-Místku.

Pochodu se již tradičně účastní seniorská veřejnost z Frýdku-Místku a výjimku netvoří ani jejich rodinní příslušníci. Letos byla nejmladší účastnicí 3 měsíční Maruška.

I přes nepředvídatelné počasí byla nakonec akce bez kapky deště a zúčastnila se jí necelá stovka účastníků. Do místa startu byly vypraveny zdarma autobusy. Zde se zapsali do prezenční listiny a obdrželi malé občerstvení na cestu.

Trasa byla dlouhá necelé 3 kilometry a vedla od Hájku do Sedlišť. Tam byl pochod zakončen občerstvením v restauraci Lašská jizba. V cíli obdrželi účastníci účastnický list, propisku s logem, upomínkový předmět, který byl vyroben uživateli Centra denních služeb Domovinka, které je zařízením Centra pečovatelské služby Frýdek- Místek, p. o., a také kupón na občerstvení, který mohli uplatnit v restauraci Lašská jizba.

Zájemci si mohli také nechat změřit tuk v&nbps;těle a informovat se na různé informace u prezentačního stánku zdravotní pojišťovny. Zájemci mohli také využít objednané návštěvy v muzeu v Sedlišťich a kostela Všech svatých.

Po příjemně stráveném dopoledni plném povídání a seznamování byly připraveny z místa cíle i autobusy zpět. Účastníci byli dle svých slov velmi spokojeni.

Na příští rok plánujeme několik vylepšení. Trasa povede zřejmě jinudy a také termín konání bude jak na jaře, tak i na podzim.

Tímto bychom chtěli všem účastníkům velice poděkovat. Těšíme se na další rok a doufáme, že nás bude stále přibývat.

Bc. Eliška Adamová, ředitelka

Darina Gajdaczová