Pochod pro seniory 2017

Rovných 130 seniorů si nenechalo ujít tradiční podzimní Pochod pro seniory, který vede od pramene v Hájku do Sedlišť. Na zhruba tříkilometrovou procházku je vyslal náměstek primátora Richard Žabka, který pochod rovněž absolvoval a mohl si tak vyslechnout, čím vším lidé v důchodovém věku žijí.

„Hlavní je, že žijí i pohybem. Tyto aktivity jsou důležité, udržují je v kondici, a když se jako tady k tomu přidá i velký kolektiv, jsou senioři nejspokojenější, protože si mohou povykládat, často s lidmi, s nimiž se zase až tak často nevídají,“ hodnotil přínos Pochodů pro seniory náměstek primátora Richard Žabka, který chválil organizaci v režii příspěvkové organizace města – Centra pečovatelské služby Frýdek-Místek.

foto_06.jpg

 

Akce se uskutečnila za finanční podpory Statutárního města Frýdek-Místek, které vypravilo i speciální svozové autobusy, a ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Frýdek-Místek. I proto měli senioři zajištěn fundovaný zdravotnický dozor a měli například také příležitost změřit si tlak. Pro všechny bylo na startu i v cíli připraveno malé občerstvení, nechyběly soutěže a možnost prohlédnout si sedlišťský kostel Všech svatých. Senioři dobře odhadli své síly a rozvrhli si je tak, že všichni bez problémů dorazili do cíle.